Podział punktów na koniec rozgrywek!

26 kolejka Keeza A klasy grupy IV a zarazem ostatnia sezonu 2022/23. Zorza kończy zmagania w A klasie na trudnym terenie w Gozdnicy by powalczyć w ostatniej kolejce o punkty i być może o wyższą jeszcze lokatę na koniec sezonu. Oba zespoły mimo bardzo dużych braków kadrowych w sobotnie popołudnie pokazały bardzo fajny futbol dla oka z dużą ilością strzelonych bramek oraz sytuacji podbramkowych. Dobrze zawody zaczęła drużyna gospodarzy która już w pierwszych 20 minutach prowadziła 2:0. Goście z Brzeźnicy w ostatnich dwóch kwadransach pierwszej połowy rzucili się do odrabiania strat. Najpierw kontaktową bramkę dla Zorzy strzelił  i dał sygnał do walki o punkty w tym spotkaniu Marcin Matczak , a tuż przed przerwą bezpośrednio z rzutu wolnego wyrównał Krzysztof Sowiński. Oba zespoły nie miały zamiaru nic zmieniać w drugiej połowie i walczyły o pełną pulę. Jeszcze dobrze się drugie 45 min nie zaczęło a Podopieczni Pawła Najdka wyszli na prowadzenie 3:2 w tym meczu. Strzelcem bramki Robert Chabiniak , który bardzo dobrze znalazł się w polu karnym przeciwnika. Niestety Brzeźniczanie i na tym etapie spotkania nie ustrzegli się błędów. Budowlani doszli na własnym obiekcie znowu do głosu i to dwukrotnie strzelając najpierw na 3:3 aby chwilę później wyjść na prowadzenie 4:3. I gdy już wszyscy myśleli że takim wynikiem zakończy się spotkanie to w ostatniej akcji meczu faulowany w polu karnym zostaje Krystian Tylk. Sędzia pokazuje na wapno , do rzutu karnego podchodzi Krzysztof Sowiński który wyrównuje stan meczu na 4:4 . Dzięki punktowi wywalczonemu na wyjeździe Zorza kończy rozgrywki na 11 miejscu. Za nami uplasowały się takie zespoły jak Płomień Czerna , Kwisa Trzebów , Czarni Przybymierz. Niestety przez reorganizację rozgrywek i spadek dużej ilości zespołów praktycznie z każdej grupy A klasy Zielonogórskiej Zorza rozpocznie zmagania w nowym sezonie w Keeza B klasie. I mimo że spadamy mówimy do zobaczenia w nowym sezonie ŁĄCZY NAS PIŁKA:)