Z piekła do nieba! Puchar jest nasz!!!!:)

9.06.2022 roku ten dzień ta data już na stałe zagości w historii piłki nożnej w Brzeźnicy:). W finale Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Żagań zmierzyły się Beskid Bożnów grający na co dzień w Żagańskiej B klasie oraz Zorza Brzeźnica grająca w IV grupie A klasy Zielona Góra. Faworyt mógł być tylko jeden! Grająca na co dzień w wyższej klasie rozgrywkowej Zorza była faworytem czwartkowego spotkania. Mimo wszystko ekipa z Bożnowa bardzo mocno zaczęła dzisiejsze zawody grając jak równy z równym! Beskid w pierwszych trzech kwadransach pokazał  że do finału nie awansował z przypadku. Mocne 45 min i szok wszystkich zgromadzonych przy Karpińskiego 4 Beskid prowadzi do przerwy 2:0. Zorza osłabiona kadrowo  schodzi na przerwę z  niedowierzaniem. Po przerwie ekipa z Bożnowa  dołożyła jeszcze jedno trafienie i wszyscy zgromadzeni na stadionie Czarnych byli pewni że to zespół z B klasy osiągnie cel jakim było zwycięstwo w tym meczu. Drużyna z Brzeźnicy nie mając nic do stracenia próbowała za wszelką cenę odrobić straty próbując wyjść z twarzą dzisiejszego popołudnia. Najpierw sygnał do odrabiania strat dał Krzysztof Sowiński strzelając na 3:1.  Po chwili do głosu znowu doszli żółto niebiesko czarni na 3:2 i sygnał do jeszcze większego animuszu na bramkę beskidu dał Adam Sowiński zmniejszając rozmiary porażki. Zorza po przerwie niczym Liverpool z 2005 roku gdzie w finale również przegrywając 3:0 z Milanem pokazał charakter. Podopieczni Pawła Najdka dostając tlen i drugie życie za sprawą drugiej bramki doprowadzili do wyrównania 3:3 autorem bramki i wielkiej radości na ławce rezerwowych Miłosz Kukla który wprawił kibiców z Brzeźnicy w euforię. Koniec spotkania i dogrywka czyżby powtórka z półfinału? Zorza rozpędzona trzema golami dobiła swojego przeciwnika w dogrywce strzelając na 4:3 a autorem złotej bramki okazał się Sebastian Kukla który dał zwycięstwo w tym spotkaniu. Zorza wygrywa dzisiejsze spotkanie kończąc udany sezon Pucharem Polski oraz pewnym utrzymaniem w A klasie za sezon 2021/22. Dziękujemy kibicom za wspieranie naszego zespołu oraz zawodnikom za tak wspaniałe czwartkowe popołudnie:) Brawo :))))